Fontos siker a németek ellen

A torna nyitómérkőzésén Németország ellen lépett pályára a magyar együttes. A németek kezdték jobban az összecsapást, az első félidőben végig vezettek, de a harmadik negyed közepén egy 11-2-es magyar roham fordulatot hozott. A hajrában kiélezett csatában sikerült megőrizni az előnyt, így 63-58-as győzelemmel kezdte szereplését a válogatott.

A siker különösen értékes, hiszen Németország a litvániai Európa-bajnokság csoportkörében is ellenfelünk lesz. Fárbás Eliza 7 ponttal járult hozzá a győzelemhez, míg Poczkodi Zsófia egy triplát is értékesítve 5 pontot szerzett.

Belgium ellen ezúttal nem sikerült

A második játéknapon a pénteki győztesek találkoztak egymással. A belgák végig kisebb előnyben játszottak, és bár a magyar csapat a harmadik negyedben egy pontra felzárkózott, a hajrában ellenfelünk pontosabban kosárlabdázott. A végeredmény 65-55-ös belga siker lett.

Fárbás Eliza ezúttal 6 pontot tett a közösbe, míg Poczkodi Zsófia nem került fel a pontszerzők közé. A vereség ellenére a találkozó jól szolgálta a felkészülést, hiszen újabb erős európai élcsapat ellen mérhette fel tudását a válogatott.

Spanyol skalppal zárult a torna

A torna utolsó napján a házigazda Spanyolország várt a magyar lányokra. Az első negyed még kiegyenlített játékot hozott, a második játékrészben azonban remek teljesítményt nyújtott a magyar csapat, és a nagyszünetre kilencpontos előnyt épített ki.

A spanyolok a folytatásban felzárkóztak, sőt a hajrában át is vették a vezetést, de a magyar válogatott higgadt maradt a kritikus pillanatokban. Drahos Leila és Toman Réka büntetői, valamint Janzsó Alíz fontos kosara végül 61-59-es magyar győzelmet eredményezett.

A találkozó egyik legeredményesebb magyar játékosa Fárbás Eliza volt, aki 13 ponttal zárt, míg Poczkodi Zsófia 5 pontot szerzett. A spanyolok elleni siker nemcsak szakmai, hanem presztízs szempontból is komoly értéket képvisel.

DVTK-s szemmel

A válogatott sikereiben a DVTK HUNTHERM szakmai stábja is jelentős szerepet vállal. Az U20-as nemzeti csapat szövetségi kapitánya Magyar Gergely, aki klubszinten a DVTK HUNTHERM vezetőedzőjeként dolgozik. Munkáját a válogatottnál másodedzőként Ábrahám Márta segíti, aki a 2025/2026-os szezonban szintén a diósgyőri szakmai stáb tagjaként támogatja majd Magyar Gergely munkáját. A spanyolországi felkészülési torna így nemcsak a DVTK játékosai, hanem a klub szakmai vezetése számára is kiváló lehetőséget jelentett a nemzetközi tapasztalatszerzésre és az Európa-bajnokság előtti finomhangolásra.

Fárbás stabil pontszerző, Poczkodi hasznos csapatember

A három mérkőzés alapján a két diósgyőri játékos egyaránt fontos szerepet töltött be a válogatott rotációjában.

Fárbás Eliza mindhárom találkozón eredményes volt, összesen 26 pontot szerzett a tornán. Különösen a Spanyolország elleni zárómérkőzésen nyújtott kiemelkedőt, amikor 13 pontjával a csapat legeredményesebb játékosai közé tartozott. Stabil támadójátéka, pontszerző képessége és kiegyensúlyozott teljesítménye biztató jel az Európa-bajnokság előtt.

Poczkodi Zsófia elsősorban csapatmunkájával és hasznos kiegészítő szerepével segítette a válogatottat. A németek és a spanyolok ellen egyaránt 5 pontot szerzett, mindkét mérkőzésen értékes triplával jelentkezett. Játéka jól mutatja, hogy a szakmai stáb több poszton is számíthat rá, ami egy hosszú nemzetközi torna során különösen fontos lehet.

A magyar válogatott így két győzelemmel és egy vereséggel zárta a spanyolországi felkészülési tornát. A Németország és Spanyolország ellen aratott sikerek önbizalmat adhatnak a folytatásra, miközben a szakmai stáb is értékes tapasztalatokat gyűjthetett a július 4-én kezdődő litvániai U20-as Európa-bajnokság előtt.

Fotó: Vincze Viktória